HRVATSKI DAN U SZIGETVÁRU

Povodom obilježavanja 450. godišnjice Sigetske bitke i pogibije Nikole Šubića Zrinskog, u Szigetváru je 9. rujna održan Hrvatski dan, na kojem su sudjelovali i predstavnici naše županije. U organizaciji Ministarstva kulture RH i Generalnog konzulata RH u Pečuhu, na središnjem gradskom trgu i kulturnom centru Vigado u Szigetváru, održan je niz programa u kojima su sudjelovali izvođači iz hrvatskih gradova prijatelja Szigetvára, sveukupno oko 300 sudionika. 
Turistička zajednica KKŽ i TZ grada Đurđevca predstavile su turističku ponudu ovoga kraja  na promotivnom štandu na središnjem gradskom trgu. Uz kostimirane predstavnike TZ grada Đurđevca koji su promovirali Picokijadu i svojom pojavom privlačili znatiželjne poglede posjetitelja, promovirana je i nova brošura TZ KKŽ – Podravina i Prigorje na dlanu, namijenjena za mađarsko tržište. Tiskana je na hrvatskom i mađarskom jeziku u nakladi od 1000 primjeraka i daje osnovne informacije o našoj županiji, gradovima, manifestacijama i sveukupnoj turističkoj ponudi. 

     

 

 

 

 

 

TZ KOPRIVNICKO-KRIZEVACKA